nocne zwiedzanie Zamku Krzyżtopór

Rajd Rodzinny 2019

hypatia Wolnomularstwo polskie i światowe

Czerwiec dla Wolnomularzy i Wolnomularek Wielkiego Wschodu Polski jest czasem przygotowań do ostatnich prac przed przerwą wakacyjną, organizacji wyborów oficerskich oraz planowania kolejnych kroków do podjęcia przez Loże już po wakacjach.

Dodatkowo kalendarz Wielkiego Wschodu Polski zawiera w tym pracowitym okresie kolejny element – Rajd Rodzinny.

Zamek Królewski w Chęcinach

Skoro nadeszła godzina rozpoczęcia Rajdu, pod troskliwym okiem głównego organizatora Brata Rafała, zjechali się Bracia i Siostry z całej Polski, dzielnie wspierani przez swoje rodziny, aby dać się urzec świętokrzyskim krajobrazom i lokalnej historii.

Wspólna wieczerza oraz zwiedzanie zabytków (Zamku Królewskiego w Chęcinach oraz Zamku Krzyżtopór) były okazją do wzmacniania braterskich więzi między uczestnikami. 

Nocne zwiedzanie Zamku Krzyżtopór

Zgodnie z obyczajem podczas Rajdu otwarto również pracę Loży Świętojańskiej. W tradycji nawiązuje ona do św. Jana Chrzciciela lub (jak inni wolą) do wianków i nocy Kupały, do najkrótszej nocy i końca roku wolnomularskiego. Piękna, kwiecista ceremonia została z uczuciem poprowadzona przez kochaną Siostrę Mirkę z Szanownej Loży Gaja Aeterna Wielkiej Żeńskiej Loży Francji.

Prace Janowe idą pełną parą!

Zarówno przeprowadzone prace, jak i Rajdowe przygody przypomniały nam, że determinacją, wiarą, cierpliwością, a czasem z pomocą Siostry czy Brata jesteśmy w stanie przezwyciężyć trudności, które stawia przed nami życie.