10 lat Loży Cezary Leżeński

10 lecie Loży Cezary Leżeński

Wielki Wschód Polski Wolnomularstwo polskie i światowe

Dnia 28 września 2019 odbyło się spotkanie jubileuszowe z okazji 10-lecia Szanownej Loży Cezary Leżeński na Wschodzie Warszawy. Uroczyste prace poświęcone były wspomnieniom i była to swoista podróż sentymentalna w czasie i opowieść o wspaniałych Ludziach, którzy wpłynęli na kształt i egregor warsztatu.

Podsumowaliśmy 10 lat naszego funkcjonowania w strukturach Wielkiego Wschodu Polski, jak i 12 lat naszego istnienia, jako Loży pod nazwą „Cezary Leżeński”.

Cofnęliśmy się w czasie do początków odradzającego się w latach 90-tych wolnomularstwa liberalnego, roli jaką w tym procesie odegrał nasz patron i grono innych wybitnych wolnomularek i wolnomularzy. Wywołaliśmy także Ducha pierwszej naszej Czcigodnej, Wiesi. Poza deską historyczną Brata Marka, posłuchaliśmy także deski muzycznej Braci Szabolcsa i Bartka.

Wystawa zorganizowana z okazji 10 lecia Szanownej Loży Cezary Leżeński

Atrakcji, słodkości i prezentów nie zabrakło. Tort był wielki, czekoladowy, a dopełnieniem wizualnym programu obchodów była wystawa dokonań twórczych patrona i członków Loży z zakresu literatury, dziennikarstwa, malarstwa, muzyki, rękodzielnictwa i innych wszelakich talentów.

W części artystycznej – muzycznej – zaprezentował się Masoński Zespół Pieśni Doraźnej, który swój nowy program przedstawi na najbliższym Bankiecie Rytualnym.