Zapalonie świateł Loży Abraxas pod Światłem Syriusza

Zapalenie świateł Loży Abraxas pod Światłem Syriusza

Wielki Wschód Polski Loże Wielkiego Wschodu Polski

25 Maja 2019 roku w wyniku wieloletnich starań zapalono w Warszawie światła nowej Loży Wielkiego Wschodu Polski:

Abraxas pod światłem Syriusza

Podczas uroczystości kolumny zdobili znamienici goście z Wielkiej Żeńskiej Loży Francji (Grande Loge Feminine de France), Wielkiej Loży Kultur i Duchowości (Grande Loge des Cultures et de la Spiritualité), Wielkiej Loży Mieszanej Francji (Grande Loge mixte de France), Tradycyjnego Zakon Masońskiego z Mauritiusa (Traditional Masonic Order of Mauritius) oraz wszystkich Lóż Wielkiego Wschodu Polski.

Abraxas pod światełm Syriusza jest pierwszą Lożą w Polsce pracującą w rycie Memphis Misraim. Bogata w symbolikę ceremonia została przeprowadzona we współpracy Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Polski kierującego pracami Instalatorów Rady Zakonu Wielkiego Wschodu Polski oraz Wielkiego Mistrza Tradycyjnego Zakon Masońskiego z Mauritiusa stojącego na czele licznej delegacji zagranicznej. Obecność gości z obediencji z Mauritiusa była kluczowa w celu nadania uprawnień pracy w nowym, głęboko mistyczno-ezoterycznym rycie Memphis Misraim posiadającym wiele odwołań do starożytnego Egiptu. 

Patent udzielony Loży Abraxas pod Światłem Syriusza przez Wielki Wschód Polski

Siostry i Bracia z korpusu oficerskiego nowego warsztatu, pomimo wielogodzinnej ceremonii oraz świętowania nie pragnęli odpoczynku i bezzwłocznie skupili się na pogłębianiu wiedzy na temat rytuału oraz praktyk nowego rytu.

Nowa Loża będzie pracować naprzemiennie w Warszawie oraz w Poznaniu.

Jesteśmy pewni, że w nowej podróży Siostrom i Braciom będzie nadal przyświecać dewiza wolnomularstwa: Wolność! Równość! Braterstwo!

Zapraszamy również do zapoznania się z wizytówką Szanownej Loży Abraxas na stronie Wielkiego Wschodu Polski.