Po kilkuletniej przerwie Wielki Wschód Polski wraz z Siostrami z Wielkiej Żeńskiej Loży Francji powrócił do wspaniałej tradycji Rajdu Rodzinnego.

Tym razem za bazę obraliśmy Centralny Ośrodek Sportu i Przygotowań Olimpijskich w Spale. W cudownej atmosferze zwiedziliśmy okoliczne zabytki i wspaniałości przyrody. 

Siostry z WŻLF przygotowały tradycyjne Prace św. Jana letniego i wraz z BB∴ i SS∴ z loży Michał Tokarzewski-Karaszewicz symbolicznie pożegnaliśmy zimę i wiosnę a przywitaliśmy słoneczne lato i jego obfitość. W dostojnej Sali Rycerskiej kazimierzowskiego Zamku w Inowłodzu Prace miały wyjątkowy charakter. 

Droga jest celem - Rajd Rodzinny Wielkiego Wschodu Polski 2024Trzeba przy tym zaznaczyć, że spotkaliśmy się z ogromną sympatią i pomocą Gminnego Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu, prywatnych osób i COS Spała. Dzięki Siostrze „bez fartuszka” podziwialiśmy Rezerwat „Niebieskie Źródła” a już przy wsparciu miejscowych przewodników romański kościół św Idziego w Inowłodzu, miejscową ciekawostkę „Groty Nagórzyckie”, kolejowy tunel w Konewce czy opactwo pocysterskie w Sulejowie. Wolnomularską, choć białą, kulminacją było tradycyjne ognisko pełne śmiechu i radości. Pamiątką rajdową były busole z mottem „Droga jest celem”.